Zašepkaj jej meno

(1 recenzia zákazníka)

13,90 s DPH

Román Zašepkaj jej meno je zasadený do prostredia slávneho nashvillského žrebčína Belle Meade Plantation. Preplietajú sa v ňom zápasy južanskej spoločnosti po skončení vojny Severu proti Juhu s osudmi muža a ženy, ktorých bolestivo poznačila zrada blízkej osoby.

Na sklade

Katalógové číslo: KN0014 Kategórie: , ,

Popis

Román Zašepkaj jej meno je zasadený do prostredia slávneho nashvillského žrebčína Belle Meade Plantation. Preplietajú sa v ňom zápasy južanskej spoločnosti po skončení vojny Severu proti Juhu s osudmi muža a ženy, ktorých bolestivo poznačila zrada blízkej osoby.

Olivia Aberdeenová, vdova po mužovi, ktorý bol za zradu voči Juhu brutálne zavraždený, sa v meste stáva nežiaducou osobou, preto vďačne prijíma pozvanie „tety“ Elizabeth Hardingovej, panej statku Belle Meade, aby sa stala hlavnou gazdinou. Po príchode zažíva veľké sklamanie a dozvedá sa pravý dôvod, prečo generál Konfederácie William Giles Harding súhlasil s jej príchodom. Olivia nenachádza na statku útočisko, aké očakávala, a nečakane podľahne citom voči Ridleymu Adamovi Cooperovi, ktorý ani v najmenšom nepôsobí ako pravý južanský gentleman.

Ridley Cooper sa napriek svojmu južanskému pôvodu rozhodne bojovať na strane Únie, čím si od niektorých vyslúži označenie zradcu. Hoci občianska vojna oficiálne skončila, v jeho vnútri pokračuje ďalej. Na statok Belle Meade prichádza s túžbou osvojiť si „dar“, ktorý má Bob Green, hlavný tréner koní a bývalý otrok. Ridleyho tajomstvo ich môže oboch stáť život. Kým Ridley sa potrebuje vyrovnať so „zradou“ milovaného Juhu, Olivia je odhodlaná vyhnúť sa zrade za každú cenu.

O autorke:
Tamera Alexanderová je úspešnou autorkou románov s majstrovsky vykreslenými postavami a dejom, ktorý vás donúti zamyslieť sa. Tamera získala viacero literárnych ocenení, vrátane Christy Award, RITA a Library Journal Award. S manželom sa nedávno vrátila k svojím južanským koreňom a momentálne žije v Nashville.

Napísali:

„Nádherný čitateľský zážitok.“ – Liz Curtisová-Higgsová
„Výdatne nasýtil moje srdce aj dušu.“ – Christy Jordan, Southern Plate
„Tamera napísala krásny príbeh lásky, priateľstvo a objavovania zmyslu. Vzájomná príťažlivosť postáv a ich sny udržia čitateľa až do posledného slova. Prvý diel tejto série pripomína, že naša cesta životom môže nabrať neočakávaný spád, no Boh v ňom má stále svoje miesto.“ – RT Book Reviews

Ďalšie informácie

Autor

Tamera Alexandrová

1 recenzia k Zašepkaj jej meno

  1. Kristína (overený zákazník)

    Akurat som docitala tuto knihu a pocitovala som povinnost napisal recenziu.
    Po docitani som mala neopisatelny pocit. Na jednej strane mi bolo smutno ze sa pribeh konci a na druhej som pocitovala ulavu 🙂 na zaciatku pribehu nas autorka zavedie do obdobia vojny, tam sa stretavame s Ridleym a cernochom Greenom. Obidvaja bojovali na opacnej strane no napriek tomu Ridley pomohol Greenovi a on sa mu po vojne odplatil. A ziskal viac nez cakal.
    Bola tu aj zena, Olivia, vdova. Jej zosnuly manzel bol kruty,nemilosrdny klamar a podvodnik ktoreho obesili. Ona musi ospustit domov a a vydava sa na cestu k svojej „tete“. Matkinej kamaratky. A tak ako Ridley ziskava nieco po com velmi tuzila. Byt milovana.

Pridať recenziu