Zľava!

Dievča s košom rajčín

4,90 3,50 s DPH

Kniha Dievča s košom rajčín je v niečom pozorohudná; vyzdvihuje niektoré hodnoty, ktoré väčšinová spoločnosť nemá veľmi v úcte (skromný, jednoduchý životný štýl).

Na sklade

Katalógové číslo: KN0003 Kategórie: , ,

Popis

Prvá kniha amišskej série Efrata.

Kniha Dievča s košom rajčín je v niečom pozorohudná; vyzdvihuje niektoré hodnoty, ktoré väčšinová spoločnosť nemá veľmi v úcte (skromný, jednoduchý životný štýl). Novela je citlivo napísaná, s jasným výchovným zámerom. Ak sa čitateľ pustí do čítania bez znalostí o Amišoch, čaká ho záhada…nevie v akom storočí sa ocitol. Postupne pochopí, že sa dej odohráva v súčasnosti a dozvie sa o kresťanoch, ktorí žijú v uzavretejšom spoločenstve, chránia sa pred istými vymoženosťami civilizácie, ale prežívajú tie isté starosti a radosti ako my, v tomto prípade ide o šikanovanie medzi dievčatami. V zdanlivo bezpečnom prostredí, kde sa vysoko cení spolupráca, je drzé a zákerné správanie spolužiačky pre hrdinku knihy šokom, ktorý vníma ako katastrofu (“horšie to už nemôže byť”). Reaguje však, podporená kamarátkou, neobyčajne láskavo a zrelo, tak aby nezahanbila žiarlivú spolužiačku.

Hoci sa jej napokon verejne zastane biskup a zaujme k šikanovaniu veľmi prísny postoj, dievčinka prežíva skôr súcit ako víťazstvo. Jej životom je záhrada… teší sa z nej najmä, keď môže plodmi svojej práce obdariť druhých, a napokon je veľmi prekvapená, čo všetko vzíde z jej pracovitosti…zmena v komunite i prvá láska. Detský čitateľ sa učí ako reagovat na nespravodlivý útok, odpúšťať, ale aj chrániť si hranice. A tiež tolerancii voči menšinovým komunitám. Modelové situácie sú vyzvou k diskusii…

  • Počet strán: 80 strán
  • Väzba: brožovaná väzba
  • Rozmer: 110×195 mm
  • Hmotnosť: 60 g
  • Jazyk: slovenský jazyk
  • ISBN: 9788097144814
  • Rok vydania: 2013

Ďalšie informácie

Autor

Sarah Priceová

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Dievča s košom rajčín”